iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti Pank: tubakaaktsiis mõjutas inflatsiooni

Eesti Pank: tubakaaktsiis mõjutas inflatsiooni

Rubriik: Päevaleht

Urmas Jaagant kirjutab Päevaleht Online`is, et Eesti Panga ökonomisti sõnul avaldavad septembri hinnatõusus mõju suvise aktsiisitõusu tõttu 22 protsenti kallinenud tubakatooted, mis annavad peaaegu kaks kolmandikku kuisest hinnakasvust.

Eesti Panga ökonomisti Martin Lindpere sõnul on viimase aja kuised hinnatõusud olnud selgelt madalamad kui aasta alguses ja eelmise aasta lõpus, ilma aktsiisitõusuta on viimase kuue kuu jooksul hinnatase kasvanud 3,3 protsenti, teatas Eesti Pank. „Jätkuvalt nõrgenevad hinnasurve sisemajanduslikud tegurid, mida on toetanud ka palgakasvu aeglustumine,“ ütles Lindpere teates. „Teenuste hinnatõus on alanenud aasta alguse 11 protsendilt 8,7 protsendini. Üüri odavnemine 2,9 protsenti septembris peegeldab madalseisu kinnisvarasegmendis.“ „Toiduainete hinnad muutusid septembris 0,5 protsenti odavamaks.

13,9% hinnatõus aastatagusega võrreldes peegeldab endiselt eelmise aasta teise poole hinnahüppeid. Viimase poole aasta jooksul on toiduainete hinnatase tõusnud üksnes 1,1 protsenti,“ rääkis Lindpere. „Oktoobris inflatsioon kiireneb ajutiselt maagaasi ning soojusenergia kallinemise tõttu. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=444149Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus