iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti Pank: käibemaksu alandamine oleks vastuolus Eesti eesmärkidega

Eesti Pank: käibemaksu alandamine oleks vastuolus Eesti eesmärkidega

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et Eesti eesmärk on suurendada eksporttootmist ja investeeringuid, seda toetab suurem tarbimise ja väiksem tööjõu maksustamine, käibemaksu alandamine suurendaks eelarve puudujääki ja tarbekaupade importi.

Suurbritannia valitsus teatas eile kavast alandada Ühendkuningriigis käibemaksu 2,5 protsendi võrra. Euroopa Komisjon tutvustab homme majanduse elavdamise abinõusid, kus üks soovitustest on alandada käibemaksu 1 protsendi võrra. «Käibemaksu võimalikust alandamisest rääkides tuleb eelkõige silmas pidada, et keskmise Euroopa riigi majanduskasv ja kohapealsete ettevõtete käekäik sõltuvad eratarbimisest rohkem kui Eestis,» ütles Eesti Panga rahapoliitika osakonna nõunik Andres Saarniit vastuseks Postimees.ee lugejate küsimusele, kas käibemaksu alandamine oleks sobiv vahend Eesti majanduse elavdamiseks. «Eesti praeguses arengufaasis on loomulik, et lühikeses ettevaates on valdavaks jõuks eksporttootmine ja investeeringud selle sõna kõige laiemas tähenduses, mida soosib ka maksupoliitika.

Seega oleks võimalik käibemaksu alandamine (või teatud toodete maksude alandamine) vastuolus Eesti maksupoliitika pikaajaliste eesmärkidega, so maksukoormuse nihutamisega tööjõult tarbimisele,» selgitas Saarniit. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=51796

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus