iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ekspert: laenurahaga maksude alandamine finants-lodevatele ei sobi

Ekspert: laenurahaga maksude alandamine finants-lodevatele ei sobi

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et käibemaksu alandamise positiivse mõju ilmnemiseks kulub palju aega, aga negatiivne mõju eelarvele tuleks kohe, mõistlikum oleks rõhuda majanduse elavdamisel sellistele meetmetele, mille mõju on kiirem ja surve riikide eelarvetele väiksem, leiab Peeter Koppel.

Suurbritannia valitsus teatas eile kavast alandada Ühendkuningriigis käibemaksu 2,5 protsendi võrra. Euroopa Komisjon tutvustab homme majanduse elavdamise abinõusid, kus üks soovitustest on alandada käibemaksu 1 protsendi võrra. «Maksude langetamisel on majandusele elavdav mõju, see avaldub pikemaajaliselt, aga eelarve tulud vähenevad kohe,» ütles SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel Postimees.ee'le. Olukorra modelleerimisel võidakse Koppeli sõnul tõepoolest jõuda tulemusele, et mõnes majanduses tasub ära laenu võtmine selleks, et katta vähenevaid maksutulusid ja oodata sellest pikaajalist efekti.

Sellist kaalutletumat laenamist ei saaks praeguses olukorras väga pahaks panna neile riikidele, kus on hea eelarvedistsipliin ning madal võlakoormus. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=51799

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus