iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eesti Panga analüütik: majanduse kiiret kosumist oodata pole

Eesti Panga analüütik: majanduse kiiret kosumist oodata pole

Rubriik: ERR

Kolmandas kvartalis Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) langus jätkus, jõudes võrdluses eelmise aasta sama ajaga -2,5 protsendini, näitab statistikaameti kiirhinnang. Eesti Panaga ökonomisti Rasmus Kattai sõnul jäi suur kukkumine eelmisesse aastasse, kuid kiiret kosumist oodata pole.

Kaubandusele, büroodele ja ühiskondlikele hoonetele sisustuse tootja Kitman Thulemal praegu halvasti ei lähe, sest raskustesse sattunud Norra ja Rootsi asemele on leitud uued turud.

"Ekspordi osakaal on meil langenud, aga tulnud on juurde uusi turge. Eksport oli meil suuresti Skandinaavia turgudele. /.../ Krooni kurss on langenud euro suhtes ja me oleme muutunud kallimaks kui kohalikud tootjad. /.../ Kõikidel tootjatel, Eesti tootjatel on konkurentsivõime kukkunud, sest meie palgaeelis on suhteliselt ära kadunud. Järgmine aasta tuleb kindlasti raskem, sest tellimusi on turul vähem ja projekte, mida teha, on turul vähem," rääkis Kitman Thulema juht Herki Hälvin.

Statistikaameti andmetel vähenes SKP tänavu kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 2,5 protsenti.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609149508/eesti-panga-analuutik-majanduse-kiiret-kosumist-oodata-pole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus