iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti maksukeskkond on maailmas ettevõtjasõbralikkuselt 34. kohal

Eesti maksukeskkond on maailmas ettevõtjasõbralikkuselt 34. kohal

Rubriik: Päevaleht

EPL Online kirjutab, et Maailmapanga ja PricewaterhouseCoopers´i globaalne uuring leiab, et Eesti ettevõtete üldine maksukoormus on kõrge, ent maksukeskkond suhteliselt lihtne ja mugav.

Värskelt avaldatud 181 riigi maksukeskkondade võrdleva uuringu alusel on Eesti maksusüsteem lihtsuselt ja ettevõtjasõbralikkuselt maailmas 34. ja Euroopa Liidus 6. kohal Iirimaa, Taani, Luksemburgi, Suurbritannia ja Hollandi järel. Maailma lihtsaima maksusüsteemiga riigid on Maldiivid, Katar, Hongkong, Araabia Ühendemiraadid, Singapur ja Iirimaa ning kõige raskem on ettevõtjatel makse maksta Valgevenes, Ukrainas ja Kongos.

AS-i PricewaterhouseCoopers maksukonsultandi Erki Uustalu sõnul näitab uuring, et hoolimata üleüldisest madalast maksukoormusest on Eesti äriühingute tegelik maksukoormus suhteliselt kõrge. Uuringu kokkuvõttest selgub, et viimase aasta jooksul on oma maksukeskkonda ettevõtjasõbralikumaks muutnud viiendik maailma riikidest: 21 riiki on vähendanud ettevõtete tulumaksumäära ning 12 lihtsustanud maksudeklaratsioonide edastamise korda või süsteeme. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/449211

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus