iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti karm maksusüsteem peletab turiste

Eesti karm maksusüsteem peletab turiste

Rubriik: Päevaleht

Agnes Ojala kirjutab Eesti Päevalehes, et tax-free maksu­tagas­tu­seks tuleb turistil Ees­tis teha kordades suu­rem ost kui naaberriikides. Kaupmehed usuvad, et kui väljastpoolt Euroopa Liitu tulnud turistid saaksid Eestis tehtud ostudelt käibemaksu tagasi naaberriikidega sarnastel alustel, tooks see enam tööd nii siinsetele turismiettevõtetele kui ka jaemüüjatele.

Praegu saavad näiteks vene ja ameerika turistid Eestist ostetud kaubalt tax-free süsteemi kaudu maksu tagasi, kui ühest poest tehtud sisseostude summa on vähemalt 2500 krooni.Soomes on vastav piir meie rahasse ümber arvestatult 626 krooni, Rootsis vaid 308 Eesti krooni. „Käibemaksutagastusega müügi piirmäär on liiga kõrge. Meie ettepanek on, et see peaks olema 600–1000 krooni,” ütles Eesti kaupmeeste liidu tegevdirektor Marika Merilai.

„Kindlasti soodustab piirmäära alandamine turistide ostusid, see omakorda aitab elavdada jaemüüki ja nii suureneb muude maksude laekumine riigile.” Riigikogus esimese lugemise läbinud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu järgi ongi piirmäära langust oodata, kuid mitte kaupmeeste loodetud ulatuses. Nimelt soovib rahandusministeerium piiri jaanuarist langetada 2000 kroonini.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/449579

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus