iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti ettevõtjal kulub maksude tasumiseks 81 tundi aastas

Eesti ettevõtjal kulub maksude tasumiseks 81 tundi aastas

Rubriik: Päevaleht

Mikk Salu kirjutab EPL Ärilehes, et Eestis nõuab maksudega tegelemine firmadelt vähe aega, kuid maksud ise on üllatavalt kõrged. Eesti ettevõte kulutab aastas maksude maksmiseks 81 tundi, näitab Maailmapanga ja PricewaterhouseCoopersi ühisuuring. Maksude maksmise lihtsuse tabelis (lisaks kulutatud ajale arvestatakse ka, kui mitu korda aastas tuleb makse maksta) on Eesti 181 maailma riigi seas 34. kohal.

Väga kõrgel. Kõige lihtsam on makse maksta Malediividel, Kataris ja Hongkongis. Kõige keerulisem aga Kongos, Ukrainas ja Valgevenes.

Kulutatud aja arvestuses oli kolme viimase seas samuti Valgevene, seekord koos Kameruni ja Brasiiliaga. Näiteks Valgevenes kulutab firma aastas maksude maksmiseks 1188 tundi, Brasiilias aga lausa 2600 tundi.

Viimane arv võrdub 325 tööpäevaga. Maksukoormuse osas oli Eesti aga keskmisest tagapool: oma 48,6% maksukoormusega 122. kohal. Seda on selgelt rohkem kui ka enamikul teistel Euroopa riikidel.Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/449885Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus