iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti biokütusetehased on tootmise peatanud ja hurraa-vaimustus jahtunud

Eesti biokütusetehased on tootmise peatanud ja hurraa-vaimustus jahtunud

Rubriik: Päevaleht

Mikk Salu kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et Euroopa biokütuseäris on mull lõhkenud, Eesti väiketehased aga tootmise seisma pannud.

Mõni aasta tagasi Eestis suure hurraaga alanud biokütusevaimustus on jahtumas. Äri on keerulisem ja kallim kui teoorias välja paistis. Valmis tehased seisavad, enamik kavandatud tehaseplaane on külmutatud. Kontrastiks turutrendile pannakse aga just täna nurgakivi Eesti suurima, 350 miljonit krooni maksma mineva Paldiski biokütusetehase ehitusele.

Sven Mark aktsiaseltsist Paldiski Biodiesel kommenteerib turul toimuvat kui sektori korrastumist. Kunagi räägiti veel Weroli kavandatavast biokütusetehasest. Vahepeal on omanikud vahetunud ja nüüd ütleb Rein Kilk, et mingeid aktiivseid plaane biokütuse tootmiseks Weroli puhul ei tehta: “Jälgime küll turgu, kuid see on ka kõik.” Miks on siis niimoodi läinud? Poliitiline toetus on just nagu olemas, roheline maailmavaade on trendikas.

Põllumeestele on kümme aastat räägitud rapsikasvatuse võludest ja kolletavaid põlde võib leida igast maanurgast. Biokütused naudivad Eestis ka aktsiisivabastust. Rahandusministeerium raporteeris alles eelmisel nädalal, et aktsiisivabastus läks riigile maksma 4,99 miljonit krooni. Samas aruandes on mõnevõrra allpool kirjas ka reaalsus: biokütuste osakaal võrreldes bensiini ja diislikütuse tarbimisega moodustas eelmisel aastal ainult 0,15%.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/391184

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus