iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Eesti astub EL-i kava vastu, mis võiks bensiini hinda alandada

Eesti astub EL-i kava vastu, mis võiks bensiini hinda alandada

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Päevalehes, et Euroopa Komisjon tuli sel kevadel välja uue plaaniga, kuidas peaks hakkama maksustama nn energiatooteid. Teisisõnu, ette pandi uus loogika, mismoodi võiksid liikmesriigid kujundada energiaga seotud aktsiisipoliitikat.

Kui seni on kütuse-, toasooja või elektriaktsiis kujunenud erisuguste arusaamiste järgi, siis Brüsseli kava näeb ette kogu valdkonna sidumist süsihappegaasi emissiooni ja vastava konkreetse energiaallika energiasisaldusega. Ehk siis näiteks liitri bensiini aktsiisimaks väljendaks nii seda, kui palju tekib selle põlemisel CO2-te, kui ka sama ühiku energiasisaldust.

Kõik oleks omakorda seotud taotlusega vähendada CO2 õhkupaiskumist ja seega võidelda kliimamuutustega. Seesugune aktsiisimaksu arvestamise alus kehtestataks kõigepealt mootorikütustele ja seejärel kõigile teistele kütustele ja energialiikidele. Kui plaan teostub, võib see tähendada päris suurt teatud kütuseliikide hinna muutust ka Eestis.Loe edasi: http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus-eesti-astub-el-i-kava-vastu-mis-voiks-bensiini-hinda-alandada.d?id=59923923

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus