iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarvekriis ajab käe rusikasse nii õpetajatel kui ka ettevõtjatel

Eelarvekriis ajab käe rusikasse nii õpetajatel kui ka ettevõtjatel

Rubriik: Päevaleht

Kärt Anvelt, Vallo Toomet ja Raimo Poom kirjutavad Eesti Päevalehes, et rahandusminister Ivari Padar esitab täna valitsusele ettepanekud, mis aitaksid tema kujutluse järgi riigi kulusid järgmisel aastal 2,4 miljardi võrra vähendada.

Teisalt aga suurendaksid võimalust, et Eesti eelarvedefitsiit ei ületa euro kasutuselevõtuks lubatud 3% SKT-st. Esimeseks plaaniks on vähendada järgmise aasta eelarves kõikide ministeeriumide kulusid veel 3%. See oleks täienduseks suvel kokku lepitud 8% tegevuskulude vähendamisele, kuid kaugeltki mitte piisav kärpe summa kokkusaamiseks, sest annaks vaid 400–500 miljonit. Kuid siin ootab Padarit kindlasti vastupanu, sest ministrid, kes kärpisid suvel 8% ja peaksid seda nüüd veel tegema, hakkavad küsima, mis põhjusel peavad nemad rohkem kokku hoidma kui sotsist siseminister Jüri Pihl, kelle allasutused pääsesid eelmisest kärpest terve nahaga.

Ja seda hoolimata Pihli kavandatavast superpolitsei loomisest, mis peaks rohkelt tegevuskulusid säästma. Ehkki ametnike ja ka ministri suu seisis eile lukus, on Päevalehel teada, et kokkuhoid puudutaks näiteks ka õpetajate palgatõusu külmutamist, mis annaks umbes 260 miljonit krooni võitu. Kuid see ettepanek ajab harja punaseks nii IRL-i kuuluval haridusministril Tõnis Lukasel kui ka tuhandetel õpetajatel. Samuti tahab Padar peatada vanemahüvitiste maksimumsumma tõusu, mis annaks sotside arvutuste järgi umbes 200 miljonit krooni kokkuhoidu.

Sotsiaalministeerium on aga rääkinud, et sellega võidaks kõigest 40 miljoni ringis. Kui Padar pakub vanemahüvitise lae alandamist kehtivalt 25 000 kroonilt 15 000 kroonile kuus, saaks veel 500 miljonit kokkuhoidu. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/450055

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus