iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarvebaas tuleb unustada

Eelarvebaas tuleb unustada

Rubriik: Päevaleht

Tänase Päevalehe juhtkirjas on juttu sellest, et peaaegu kõigi Eesti valdade ja linnade tulumaksulaekumised on tänavu viletsamad kui mullu – näiteks Tallinnal aasta esimese viie kuuga seitse protsenti, kurva edetabeli liidril Piirissaare vallal koguni 30 protsenti. Keskvalitsuse kaukasse voolavad maksud ei anna praegu samuti põhjust rõõmustada ja tunneli lõpus valgust ka veel ei paista.

Avaliku sektori olukorda saaks mõnevõrra päästa maksude tõstmisega. Kahjuks ei pruugi sellest kauaks abi olla, sest ettevõtete kasum kukkus esimeses kvartalis kogunisti 79 protsenti, paljud majandussektorid olid sealhulgas kahjumis. Selge on see, et kahjumis ettevõtted ei suuda töötajaile pikalt tööd anda ega makse maksta.

Oht, millega ettevõtjate esindajad meid hirmutavad – maksude tõstmine viiks Eesti hoopiski allakäiguspiraali järgmisele ringile –, on reaalne. Paraku on samamoodi reaalne ka see, et mõnesid makse tuleb eelarve tasakaalu parandamiseks Eestis siiski tõsta.Hästi on olukorra oma hiljutises avalduses kokku võtnud maksumaksjate liit: „Riik ei saa oma tulusid planeerida soovitud kulude baasil, vaid vastupidi – riigi kulud tuleb kavandada olemasolevate tulude baasil.” Suurt ja pikaajalist eelarvedefitsiiti saavad endale suhteliselt rahulikult lubada AAA-krediidireitinguga suurriigid, Eesti võib sama teed minnes vajuda hoopis sügavamale sohu – nagu SMS-laenaja.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/470753

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus