iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarveaugu lappimine: turismiäri ootab ees raju käibemaksutõus

Eelarveaugu lappimine: turismiäri ootab ees raju käibemaksutõus

Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab tänases Eesti Päevalehes sellest, et majutusasutuste käibemaks tõuseb 13 protsendipunkti võrra, küsimus on vaid, millal. Järgmisel aastal rahahädaga silmitsi seisev valitsus sai esmaspäeval ühele poole kahe miljardi kroonise tulude-kulude uuesti ülevaatamisega, millest osa moodustab hotellidele ja võõrastemajadele seni kehtinud 5%-se käibemaksu kergitamine tavakõrgusele ehk 18%-le.

Rahandusministeerium on esmaspäevase kokkuleppe sisu varmalt endale hoidnud, kuid minister Ivari Padar ei lükanud väidet eile ümber. “Tõepoolest vaatame üle kõiki käibemaksu erandjuhtumeid,” kinnitas ta. Padari sõnul tekitab küsimusi veel vaid maksumäära muutmise võimalik aeg.

“Teatud juhtudel kehtib näiteks õigustatud ootuse printsiip. Selles konkreetses asjas tuleb näiteks arvestada, et majutusasutused on pakette ette välja müünud,” selgitas ta küsimusteringi, mida tuleb veel kaaluda.Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/434436

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus