iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Edueufooriast tekkinud eelarvekriis

Edueufooriast tekkinud eelarvekriis

Rubriik: Päevaleht

Majandusdoktor Janno Reiljan kirjutab Päevalehe Ärilehe arvamusrubriigis, et Riigikogu valimiste järgne suure hüppe eufooria on valitsuses asendunud kentsaka edurindelt taandumise lahinguga.

Sõnu kulukärbetest ja maksutõstmistest tehakse ja süüakse nii enneolematu kiirusega, et ammu on silmist kadunud eelarveprotsessi ratsionaalne tuum. Eelarvekriisi viivat teed on aga valitsuse peajõud – Reformi­erakond – pikalt libedaks lihvinud. Eesti liitumine EL-iga avas paljudele eestlastele otsetee Euroopa rikkamatesse riikidesse – kalkuneid kitkuma, hotellitube koristama, bussirooli keerama... See toob töötasuna miljardeid, kust ei pudene suuremat Eesti riigieel­arvesse, sest sealt võetakse maksud enne maha.

Kuid EL toetab Eestit kuni 2013. aastani otse suurte summadega keskkonnakaitse ja infrastruktuuri parandamiseks, regionaalse arengu tasakaalustamiseks, põllumajanduse konkurentsivõime tõstmiseks jm ühisteks vajadusteks. Euroabi toel saavutatud positiivsed muudatused on maapiirkondades juba praegu silmanähtavad. Abi üle peaks nagu rõõmustama, aga valitsusel on meel musta muret täis.

EL-i rahaga teostatavatele projektidele peab Eesti pool tagama 10–25% kaasrahastamise. Isegi see tagasihoidlik nõue ajab õhukese eelarve poliitika stagnatsiooniajal tupikusse. Õhukesed maksutulud ei jäta euroinvesteeringutes osalemiseks ühtki mõistlikku allikat peale reservide kasutuselevõtu või laenamise.Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/442599

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus