iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Dumpinguvastane maks teeks lõhe selgroo kallimaks kui kala ise

Dumpinguvastane maks teeks lõhe selgroo kallimaks kui kala ise

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Päevalehes, et Euroopa Kohus peab andma eelotsuse OÜ Pärlitigu ning Maksu- ja Tolliameti vaidluses.

Osapoolte käsitlused mõjutavad lõheselgroo hinda oluliselt. Lisaks tuleks kala importinud OÜ-l Pärlitigu tagasiulatuvalt juurde maksta ligi 900 000 krooni. Kuigi selgroog on saadud pärast lõhe fileerimist, leidub luude peal siiski ka inimtoiduks kõlblikku liha, mida müüakse tavalise toidukaubana. Seepärast on Maksu- ja Tolliamet seisukohal, et toote deklareerimisel peaks kasutama Atlandi väärislõhe alamrubriiki “muu toode”.

OÜ Pärlitigu deklaratsioonis on väärislõhe külmutatud selgroog märgitud kalajäätmeks. Tallinna halduskohus taotleb Euroopa Kohtult nimetatud küsimuses eelotsust. Kui asuda seisukohale, et kaup tuleb klassifitseerida “muu tootena”, kohalduks kauba suhtes dumpinguvastane tollimaks. See on aga kõrgem kui tervele kalale ning roogitud, peaga kalale kehtestatud dumpinguvastane tollimaks.

See võib kohtu hinnangul olla omakorda vastuolus Euroopa Ühenduse asutamislepingus sätestatud proportsionaalsuse põhimõttega. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=415149

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus