iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Diveciga seotud nõuetest on miljoneid laekumata jäänud

Diveciga seotud nõuetest on miljoneid laekumata jäänud

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes Diveciga seotud maksunõuetest ning märgib, et täiendavalt juurde määratud 250 miljonist kroonist on laekunud tagasi alla poole.

Viimaks likvideeritakse kunagise kurikuulsa konsultatsioonifirma Divec järglane Brolex Grupp AS, samuti ettevõtete asutamisega tegelenud Divec EAT järglane Dreiv Grupp OÜ. Maksu- ja tolliameti (MTA) kinnitusel ettevõtetel praegu tuvastatud maksukohustused puuduvad. Diveci endine juht Erik Vallaste kolmandate isikute suhtes tehtud maksuotsuseid kommenteerima ei soostu. MTA juriidilise osakonna juhataja Riho Roopõld tõdeb, et alates 1999.

aastast offshore-firmade kasutamise skeemi uurimisega teostatud 530 kontrollist on nüüdseks kõik lõpetatud. Ühtlasi on kontrollide tulemusel maksuhalduri poolt aastate jooksul täiendavalt juurde määratud 250 miljonist kroonist Roosipõllu andmetel riigieelarvesse laekunud vaid 110 miljonit krooni ehk alla poole. Aegumistähtaja saabumise tõttu uut kontrolli aga ei alustata. “Brolex Grupp AS, mille tegevjuht ma 1990.

aastatel olin, tegeles alates 1995. aasta kevadest kinnisvara rendileandmisega. Brolex Grupp AS-il oli ainult paar klienti ja mitte ühtegi töötajat. Aktiivne majandustegevus toimus Dreiv Grupp OÜ-s, millel oli kliente nii Eestist kui ka välismaalt,” kommenteerib Vallaste.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=420941

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus