iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Demokraatia ja väljapressimine

Demokraatia ja väljapressimine

Rubriik: Õhtuleht

Kirjanik Olev Remsu kirjutab SL Õhtulehes, et viimasel ajal on ajakirjanduses tulnud ette manitsusi meie riigikorra ja demokraatia aadressil, on vihjatud isegi sõnavabaduse piiramisele ja autokraatia arenemisele.

Ahnuse mentaliteeti näeme riigikogu kuluhüvitiste seaduseelnõu tõukejõuna. See oli ju klassikaline väljapressimine, endale hõlptulu tekitamine kas riuka või jõu abil. Õigupoolest taheti lüüa koguni kaks kärbest korraga. Esiteks lisada oma palgale 12 000 krooni maksuvaba raha, teiseks alustada oma tegevusega põranda alla minemist.

Kui pole tšekke, ei ole riigikogulase käitumist enam kuidagi võimalik kontrollida, riigikogulase ettevõtmised muutuvad varjatuks, nagu seda oli kunagi keskkomitee aparatšikute tegevus. Milline üksmeel valitses selles küsimuses muidu leppimatute koalitsiooni ja opositsiooni vahel! Kõik soovisid endale eriõigusi, mis on iseloomulik seisuslikule riigile. Sedapuhku sai demokraatia väljapressimise üle võidu, tänu avalikkuse protestidele suruti jultunud katse maha.

Kui kauaks? Ent ärimentaliteedist pole demokraatia võitu saanud. Õnn vähemalt, et on olemas ajakirjandus, kes pinnale ujunud parseldamisi paljastab. Mis siis soodustab äri ja väljapressimist demokraatia sildi taga?

Näen peapõhjust selles, et saadikud ei vastuta oma valijate ees, küll aga parteijuhtide ja partei rahastajate ees. Kavaldajad, kes kirjutasid kunagi meie valimisseaduse selliseks, et riigikokku pääseja otsustab pigem parteijuhtide kui rahva valik, ongi aluse pannud ärile demokraatia maski taga. Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=234142 Loe ka SL Õhtulehe juhtkirja: „Saadiku vürstiriik“: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=234144

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus