iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Defitsiidi antoloogia: Ratas, Kallas ja üheksa miljardit eelarvemiinust

Defitsiidi antoloogia: Ratas, Kallas ja üheksa miljardit eelarvemiinust

Rubriik: ERR

Eesti riigieelarve on koroonakriisist saati igal aastal tehtud tugevas defitsiidis. 2020–2024 on peaminister Jüri Ratas ja peaminister Kaja Kallas teinud kokku eelarveid 9,3 miljardi euro suuruses puudujäägis, näitavad rahandusministeeriumi edastatud andmed.

Viimase 20 aasta jooksul on tegelikult tasakaalus või tasakaalulähedasi eelarveid (arvestatuna koos lisaeelarvete ja investeeringutega) olnud peamiselt selle perioodi alguses. Rahandusministeeriumi edastatud andmetest lähtub, et viimane aasta, kus Eesti riigieelarve võeti vastu ülejäägis, oli Andrus Ansipi valitsuse tehtud 2007. aasta eelarve.

Sealt edasi nii Ansip kui ka tema järglane nii Reformierakonna juhi kui ka peaministri kohal Taavi Rõivas ja peale teda ka Jüri Ratas andsid riigikogule üle nominaalses puudujäägis eelarveid. Seejuures ei olnud Jüri Ratase eelarved enne koroonakriisi sellises defitsiidis, nagu on need praegu.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609111478/defitsiidi-antoloogia-ratas-kallas-ja-uheksa-miljardit-eelarvemiinust

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus