iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Brüsseli suhkrutrahv jääb ärimeeste asemel maksumaksjate kanda

Brüsseli suhkrutrahv jääb ärimeeste asemel maksumaksjate kanda

Rubriik: Päevaleht

Kai Kalamees kirjutab Eesti Päevalehes eilsest Riigikohtu halduskolleegiumi otsusest, kus kohus leidis, et riik ei toiminud üleliigset laovaru arvestades õiguspäraselt.

Enne Euroopa Liiduga ühinemist oma ladudesse tonnide kaupa suhkrut varunud ette-võtjad peaksid riigikohtu eilse otsuse valguses pääsema trahvi tasumisest – see tähendab, et Brüsseli poolt Eestile määratud 715 miljoni kroonine trahv jääb kõigi maksumaksjate kanda. Kõrgem kohus rahuldas Hadleri Toidulisandite AS-i kaebuse, leides, et riik pole firma üleliigset laovaru arvestades õiguspäraselt toiminud. Ettevõte vaidlustas talle maksu- ja tolliametis määratud 2144-kroonise tasu. Põllumajandusministeeriumi andmeil oli Hadleri Toidulisandite AS kogunud linnasesuhkrut ja siirupit üleliia 685 kilogrammi.

Pretsedenti loovas lahendis seisab, et riigikohtu halduskolleegiumi arvates “ei võimalda üleliigse laovaru määramine kordaja 1,2 abil õiglaselt kindlaks teha asjaolusid, mille käigus ettevõtjal tekkisid EL-i ühisturul ausat konkurentsi ohustavad varud”. Ühtlasi märkis kohus, et üleliigse laovaru tasu seadus võeti vastu kiirustades ja hilinemisega. Loe veel: http://www.epl.ee/artikkel/357616 Vt ka Äripäeva uudist: http://www.aripaev.ee/3365/uud_uudidx_336503.html Riigikohtu otsust loe siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus