iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Börside kukkumine üle maailma tirib ka pensionifondid endaga alla

Börside kukkumine üle maailma tirib ka pensionifondid endaga alla

Rubriik: Päevaleht

23.05.06 Eesti Päevalehes kirjutab Vallo Toomet, et üleilmne börsilangus on jõudnud ka Tallinna börsile ja pensionifondidesse.

Eile jõudis maailma börside langus ka Eestisse, kus börsi lipulaeva Tallinki aktsia langes päeva lõpuks 4,6%, olles vahepeal üle 6%-ses miinuses. Langemas on ka Eesti pensionifondide osakute väärtus. SEB Ühispanga Aktiivne Pensionifond on kuu lõikes kaotanud oma osaku väärtusest 5,2%, olles kuue aasta arvestuses 40%-ses kasumis. Vähemal määral on langenud ka teiste penisonifondide osakute väärtus sõltuvalt sellest, kui suur on neis fondide aktsiate osakaal.

Hansapanga K1, mis järgib investeeringute tegemisel kasvustrateegiat ehk investeerib rohkem aktsiatesse, on kuu lõikes kaotanud ligi 3% oma väärtusest. Aasta lõikes ollakse ikkagi veel 12,7%-ga plussis. Analüütikute hinnangul ongi äärmiselt optimistlik loota nii kõrget pensionifondide tootlust, kui praegu on olnud. Ühispanga Aktiivse Pensionifondi 40%-ne aastatootlus on ikkagi hinnanguliselt suurepärane tulemus.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel_321465.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus