iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Bensiinikulu katmiseks veab töötaja ka sõbrad töökohta

Bensiinikulu katmiseks veab töötaja ka sõbrad töökohta

Rubriik: Päevaleht

Signe Kalberg kirjutab Eesti Päevalehes, et tööandja pakutud autohüvitis tuhat krooni kuus ei kata pahatihti sõidukulusid. Halb ühistranspordiühendus ja vahetustega töö kodust kaugel sunnib üha rohkem inimesi kasutama isiklikku sõidukit. Mida pikemaks kujuneb teekond, seda kasulikum on auto omanikul leida samas suunas sõitasoovijad, kes on nõus maksma sõidukulud.

Järvamaalt Käravetelt sõidab iga päev Harjumaale Aegviidu saeveskisse tööle ja tagasi Priit Ilves. Teekond pole küll pikk, vaid 20 kilomeetrit, kuid paraku vahetustega töö jaoks sobivat bussi sel marsruudil ei sõida.

Kuna Käravetelt tuleb saeveskisse tööle veel neli meest, siis võtab Priit nemadki auto peale. “Kuu lõpus maksavad mehed bensiiniraha 300–400 krooni, firma maksab isikliku sõiduauto kasutamise eest ka hüvitist 1000 krooni ja nii tulen enam-vähem ots otsaga kokku,” selgitas Ilves. Seitse aastat on Rõngu vallasekretär Marina Lehismets igal hommikul asutanud end Otepäält Rõngu poole sõitma. Õhtul ootab 18-kilomeetrine teekond koju tagasi.

“Ühtegi bussi sellel marsruudil mulle sobival ajal ei sõida, ja kui peaksingi bussiga sõitma, tuleks sõitma asuda vara ning teekonna läbimiseks tuleks kasutada kahte bussi. Kuna töölkäimine on töötaja enda mure, siis kasutan oma autot,” pajatas Lehismets. Rõngu on töökohaks paljudele ja vahel tuleb tema autosse kaasa ka vallavalitsuse sekretär. Neil on kokkulepe, et sõidukulusid ei jagata, sest teinekord istub Lehismets hoopiski oma alluva sõiduautosse ja laseb end tööle sõidutada.

Auto kasutamise hüvitis 1000 krooni sõidukulusid ei kata, kuid seda peab Lehismets paratamatuseks. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/397696

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus