iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

AUTOMAKS DISKRIMINEERIB! Uus riigilõiv võib viia maanaised tööturult

AUTOMAKS DISKRIMINEERIB! Uus riigilõiv võib viia maanaised tööturult

Rubriik: Õhtuleht

Poliitilistel läbirääkimistel on ikka nii, et kõigepealt lajatatakse täie rauga. Ühiskond saab šoki, jaurab-nutab ning ennäe imet, valitsejad võtavadki kuulda – automaks liigub riigikokku mõneti pehmemas vormis. Huvigrupid aga kurjustavad ebaõiglase idee kallal endiselt.

Üllaste eesmärkide tuules purjetab valitsus automaksu poole, mis peab saabuma 2025. aastal. Üllad eesmärgid puudutavad muuhulgas autostumise pidurdamist ja inimeste nügimist keskkonnasõbralikumate sõidukite poole. Eelnõu tutvustamisel oktoobri alguses ei sidunud rahandusminister Mart Võrklaev automaksu küll riigi rahalaeka lappimisega, ent just see on valitsuse üks tugevamaid motivaatoreid oma populaarsuse hävitamisel. Uue maksu esimese täisaasta eelarvemõjuks hinnatakse 230 miljonit eurot (algne kavatsus nägi ette 120 miljonit), mis on riigieelarve turgutamiseks hädavajalik. Võrreldes maksu väljatöötamiskavatsusega kägistavad maksu arhitektid ja poliitilised kujundajad konkreetsemas eelnõus lihtrahvast vähem: vanemalt autolt ei küsita enam nii palju maksu ja ka romudest on hõlpsam kuludeta lahti saada.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/1094935/automaks-diskrimineerib-uus-riigiloiv-voib-viia-maanaised-tooturult

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus