iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Augusti MaksuMaksjas Sylvesteri maksuvaidluse kokkuvõte, kiire käibemaksutõusu järelmid ja dividendide sotsiaalmaksu juhend

Augusti MaksuMaksjas Sylvesteri maksuvaidluse kokkuvõte, kiire käibemaksutõusu järelmid ja dividendide sotsiaalmaksu juhend

Rubriik: EML pressiteade

Sellel suvel on olnud maksurindel hoolega sebimist, mis täitis augusti MaksuMaksja justkui iseenesest. Lõpliku lahenduse on saanud Eesti läbi aegade suurim maksuvaidlus. Endised Sylvesteri aktsionärid said kohtus õiguse, mille tulemusena pidi riik neile tagastama 400 miljonit krooni alusetult sisse nõutud tulumaksu, lisaks maksma sellelt 180 miljonit krooni intressi ja hüvitama üle 6 miljoni krooni kohtukulusid. “Ja edasi?” küsib nii mõnigi lugeja.

Kas keegi vastutab ka selle “saavutuse” eest? Kas riik võtab midagi ette, et tulevikus sääraseid kaotusi ei tekiks? Või jääb maksuametil veel õigust ülegi? Lugege ise ja otsustage.

MaksuMaksja avaldab ülevaate protsessi käigust ja Riigikohtu otsuse põhiseisukohtadest, samuti mõned värvikamad väljavõtted kohtutoimikust ja muudest asjaga seotud dokumentidest ning “autahvlil” on kirjas kõik kohtuasjaga seotud ametnikud ja esindajad.

EML vanemjurist Martin Huberg kirjutab lähemalt, kuidas toimus suvine käibemaksutõstmine ning visandab võimaliku sündmuste arengukäigu. Trükime ära ka EML kodulehel avaldatud maksumaksjate liidu nõuanded ja ettepanekud ning toome kimbukese riigikogulaste, presidendi ja õiguskantsleri seisukohti. EML juhatuse esimees Lasse Lehis esitab küsimuse, milline võiks olla vääriline karistus poliitikutele, et taolist järsku ja ootamatut maksutõusu enam tulevikus ei katsetataks. EML vanemjurist Martin Huberg avaldab arvamust MTA väljatöötatud juhendi kohta, mis peaks selgust tooma, kui palju ja mis vahekorras dividende ja palka maksma peaks.

EML juhatuse esimees Lasse Lehis märgib, et praegu pakutav juhend on liiga ebamäärane, ei anna senisest rohkem selgust ega kindlust ning EML on veendunud, et dividendide võimaliku ümberkvalifitseerimise ja sotsiaalmaksuga maksustamise küsimus tuleb lahendada seadusega. Värske ajakirjanumber toob lugejateni ka kaitseminister Jaak Aaviksoo usaldusliku kirja oma kolleegidele, milles minister analüüsib praegust olukorda, annab hinnangu senitehtule ning otsib võimalusi täiendavateks kärbeteks ning masust väljatulekuks. Lisateave: EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007, margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus