iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Auditikohustus laieneb 80% ettevõtetele

Auditikohustus laieneb 80% ettevõtetele

Rubriik: Päevaleht

Lelo Liive Rahandusministeeriumist kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et kooskõlastamisele saadetud audiitortegevuse seaduse eelnõu sätestab auditi ja uue nähtusena ülevaatuse majandusprotsesside läbipaistvuse, stabiilsuse ja usaldusväärsuse suurendamiseks. Selle saavutamiseks peame vajalikuks hoida auditi või ülevaatusega hõlmatud raamatupidamise aastaaruannete osatähtsust vahemikus 90–95%.

Prognoosime, et seaduse jõustumise järel vastab esitatavatest raamatupidamise aastaaruannetest u 75–80% kriteeriumidele, mille puhul rakendatakse auditeerimiskohustust. Ligi 12–17% puhul on mõistlik rakendada ülevaatusekohustust. Eelnõu eesmärke soovime saavutada optimaalse halduskoormusega.

Seetõttu peame ülevaatuse kasutuselevõttu õigustatuks. Auditiga kaasneb paratamatult suur halduskoormus. Seega on see kohane üksusele, mille rahalised mahud on suuremad ja majandusarvestuse korrektsuse põhjalik kontroll ülioluline. Väiksemate rahaliste mahtudega üksuste puhul võib kontrolli teha ülevaatusega ehk auditi reeglitest erineva põhjalikkusega.

Sellega on võimalik saavutada väiksem halduskoormus, kuigi säilib võimalus, et esitatav rahandusalane info annab piiratud kindlustunde. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/majandus/427387 Tutvu audiitortegevuse seaduse eelnõuga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus