iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Astmeline maksusüsteem aitab maksukoormust vähendada

Astmeline maksusüsteem aitab maksukoormust vähendada

Rubriik: Päevaleht

Tänases Päevalehe Ärilehes kirjutab Mikk Salu, et vastupidiselt tavaarusaamale saab astmelise süsteemiga ka maksukoormust vähendada. 

Eestis esitlevad nii vasakpoolsed (Keskerakond, sotsiaaldemokraadid) kui ka parempoolsed (Reformierakond, IRL) astmelist maksusüsteemi ainult kui maksude tõstmist. See on mugav mõlemale poolele. Ühed saavad öelda, et rikastelt tuleb raha ära võtta, teised omakorda kritiseerida kadedust ja klassiviha. On aga vale käsitleda astmelist maksusüsteemi ainult maksude tõstmisena.

Enamiku jaoks võib see tähendada hoopiski maksude langemist. Eesti üldine maksukoormus on Lääne-Euroopa riikidega võrreldes madal. Eesti tööjõumaksud on kõrged. Need kaks Eesti maksuväitluste põhipostulaati on formaalselt korrektsed, aga sisult mõttetud.

Ükski Eesti firma ega eraisik ei konkureeri mingi abstraktse välismaise maksukoormusega. Konkureeritakse ikka teiste konkreetsete firmade ja inimestega. Soome maksumaksjate liidu tehtud uuringust selgub, et näiteks 354 000 krooni suuruse aastasissetuleku puhul on Suurbritannias üksikisiku tulumaksu määr 19,7%, Norras 19,7%, Kanadas 20,5%, Hispaanias 20,7%, Soomes 23% ja Rootsis 23,3%. Kui lisada siia veel Eesti sotsiaalmaks (33,3%), mis on sama uuringu järgi Euroopas kõrgem veel ainult Prantsusmaal, on selge, et sellise aastapalga puhul pole eestlase maksukoormus sugugi väike.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/458383

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus