iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Arvevabrik vorpis hulgi valetšekke

Arvevabrik vorpis hulgi valetšekke

Rubriik: Päevaleht

Signe Kalberg kirjutab Eesti Päevalehes, et valearvete abil said petistest ettevõtjad oma firmadest makse maksmata raha välja võtta.

Tallinnast avastati võimas, enam kui 250 ehitusfirmale teenust pakkunud arvevabrik. Maksu- ja tolliameti uurimissosakonna juhataja Rain Kuus ütles, et “arvevabrikandid” olid spetsialiseerunud suurte ehitusmaterjaliedasimüüjate kassatšekkide võltsimisele. Tellimise peale väljastati fiktiivseid sularahaarveid. Tasu töö eest sõltus võltsarve suurusest, tavaline taks jäi kahe kuni kümne protsendi vahele võltsarve summast.

Kassatšekid olid prinditud korralike kassaprinteritega, nendele olid kantud tuntud ehitusmaterjalide müüjate võltsitud pitsatite jäljendid. “Tänaseks päevaks oleme ehitusmaterjalide müügiga tegelevatelt äriühingutelt saanud kinnitused, et tegemist ei ole nende poolt väljastatud arvetega”, ütles Kuus. Uurijate tuvastatud fiktiivsed arved muutusid siiski aja jooksul hõlpsasti tuvastatavateks, sest need erinesid ehtsatest arvetest “teatud oluliste tunnuste poolest”. “Eks võltsijad on laisad ega viitsi end ehitusmaterjalide müüjate uute pitsatitega kurssi viia,” selgitas Kuus.

Fiktiivsete arvete abil näitasid ehitusfirmad oma tegevuskulusid suurematena ning said sel moel äriühingust makse maksmata raha välja võtta. Kogukahju riigile hinnatakse kuue miljoni krooni suuruseks. Selle juhtumi tuvastamine näitab Kuusi sõnul, et Maksu- ja Tolliamet jõuab ilusti jälile ka sularahas toimuvatele petuskeemidele, mitte ainult mõneti kergemini tõestatavatele juhtumitele, kus raha liigub pangakontode kaudu. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/398939Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus