iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

ARVELDUSARVE EEST INTRESS. „Praegu peaks ka nõudmiseni hoiused teenima intressitulu,“ ütleb keskpank

ARVELDUSARVE EEST INTRESS. „Praegu peaks ka nõudmiseni hoiused teenima intressitulu,“ ütleb keskpank

Rubriik: Õhtuleht

Eesti Pank osutas hiljuti asjaolule, et kommertspankade kasumite kasv tuleneb pigem väikesest intressikulust kui kõrgest euriborist. Keskpank toob välja, et pangad maksavad praegu hoiustamise eest tervikuna kolm korda vähem kui 2009. aastal sarnases intressikeskkonnas ja kutsub panku üles maksma intressi ka nõudmiseni hoiustele ehk arveldusarvel seisvale rahale.

„Pankade intressikulud on madalad, sest enamik hoiustest seisab inimestel ja ettevõtetel pea olematute intressidega arvelduskontodel. See näitab, et pangad saaksid ise majandusele tagasi anda niimoodi, et maksaksid intresse ka arvelduskontol oleva hoiuse jäägilt ehk nõudmiseni hoiustelt,” ütleb Eesti Panga finantsstabiilsuse osakonna juhataja Jaak Tõrs.

Pangad on üleskutsele reageerinud erinevalt: LHV jälgib veel turgu, Swedbank aga intressi määrata ei plaani ning soovitab vaba raha hoiusele panna. SEB seevastu on uute oludega kaasa läinud ning kavatseb arveldusarvel hoitavalt rahalt peagi intressi maksta. Coop Pangas on seda aga tehtud juba aastaid.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/rahatarkus/1091958/arveldusarve-eest-intress-praegu-peaks-ka-noudmiseni-hoiused-teenima-intressitulu-utleb-keskpank

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus