iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Arengumaad ja Euroopa riigid vaidlevad globaalsete maksureeglite üle

Arengumaad ja Euroopa riigid vaidlevad globaalsete maksureeglite üle

Rubriik: ERR

Arengumaade soov üle anda osad volitused ülemaailmsete maksureeglite kehtestamise üle OECD-lt ÜRO-le on takerdunud Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vastuseisu taha.

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) on korraldanud ülemaailmseid läbirääkimisi maksude üle aastakümneid, kuid paljude arenguriikide arvates ei esinda organisatsioon nende huve. OECD liikmeteks saavad olla ainult majanduslikult arenenud riigid.

Eelmisel aastal algatas 54 Aafrika riiki ÜRO resolutsiooni, milles kutsuti üles koostama aruande rahvusvahelise maksukoostöö tõhususe kohta. Resolutsioonis nõuti, et aruandes käsitletaks ka võimalust tagada ÜRO-le suurem roll globaalses maksuaruteludes.

Resolutsioon sai ühehäälse heakskiidu ÜRO peaassamblee poolt ning ÜRO peasekretär avaldas sel suvel aruande, milles pakutakse välja kolm võimalust ÜRO rolli tugevdamiseks. Kolmest võimalusest kaks on õiguslikult siduvad.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609164058/arengumaad-ja-euroopa-riigid-vaidlevad-globaalsete-maksureeglite-ule

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus