iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aprilli MaksuMaksjas uutest kiirelt valmivatest maksumuudatustest

Aprilli MaksuMaksjas uutest kiirelt valmivatest maksumuudatustest

Rubriik: EML pressiteade

See ajakirjanumber vaatab lähemalt tempokaid uusi seadusemuudatusi, mis siis lõpuks kehtestatakse. Võib-olla. Kuigi automaksust loobuti, on plaanis küllaga maksumuudatusi, mille tagajärgedele ei ole suvatsetud tähelepanu pöörata. Advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Kaido Künnapas analüüsib detailselt ühte kavandatavat „uudismaksu“ — panditulumaksu —, ning püüab tulutult leida vastust küsimusele, milleks on sellist välisettevõtete „tõrjevahendit“ küll vaja.

Panditulumaksu kaheaastane tagatis on ülereageering, kuna selliste maksupettuste võitlemise arsenal on riigil muude seaduste näol juba olemas.

Vandeadvokaat Kaspar Lind annab ülevaate uute maksude „leiutamisest” läbi ajaloo. Selles valguses ei ole koalitsiooni pingutused uute maksude väljamõtlemisel midagi uut — valitsejate fantaasia on alati olnud piiramatu ning harv pole ka see, kui maksude kehtestamisega tahetakse vähemalt sõnades saavutada hoopis muid eesmärke kui raha laekumine riigile. EML jurist Hiie Marrandi vaagib ettevõtluskonto seadustamise plusse ja miinuseid, ning nendib, et peab paika mitmel koolitusel välja öeldud mõte, et ettevõtluskonto süsteemi võimusesse jääb tuttavalt poliitikult muruniitmise või ärinaiselt lapsehoidmise eest saadud teenistuse legaliseerimine. Kus arvestatavad kulud on mängus, seal ettevõtluskonto kasutamisel erilist mõtet ei ole.

Samuti tutvustab ta töövaidlust, kus vaieldi selle üle, millist riietust on tööl sobilik kanda. Kaasuses põrkusid kaks huvi — inimese huvi kuulutada avalikult oma usku islami pearätti kandes ja tööandja huvi näidata end kõigi klientide suhtes neutraalsena —, ning vaidlus jõudis välja lausa Euroopa Kohtusse. EML juhatuse liige Lasse Lehis kirjutab, kuidas lisaks sellele, et uus valitsus on ületanud kõik rekordid maksuseaduste ja maksuseaduste muutmise seaduste ettevalmistamise tempo osas, on MTA suures tuhinas hakanud mõnda seadusemuudatust täitma veel enne uue seaduse kehtima hakkamist. 1.

aprillist jõustus seadus, mis lubab avaldada maksumaksjate käibe suurust ja töötajate arvu. MTA jõudis aga juba välja riputada andmed 2017. aasta 1. kvartali kohta, ehk siis selle perioodi kohta, millal seadusemuudatus veel ei kehtinud.

Ilmselt unustati ära, et kõigile ettevõtjatele ei pruugi „iludusvõistlus“ meeldida ja alati leiab mõne pahura maksumaksja, kes kas või kiusu pärast tahab seda eksperimenti kohtus vaidlustada. Ja kui tuleb välja, et MTA oligi eksinud, siis pole kaugel ka kahju hüvitamise nõuded… Lisaks on ajakirjas avaldatud ka kauaoodatud uue Riigikogu autoliisingute edetabel.Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit(at)maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus