iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aprilli MaksuMaksjas pensioniraha ootamisest

Aprilli MaksuMaksjas pensioniraha ootamisest

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber vaatab lähemalt, kuidas areneb II pensionsamba reform ehk mida on inimesed siis lõpuks teha otsustanud ja millised pensionid erinevate otsustega kaasnevad. EML juhatuse liige Lasse Lehis annab nõu, kuidas teatud vanusegrupp saab pensionisamba raha välja võttes suhteliselt väikese vaevaga vähendada oma tulumaksukohustust poole võrra.

Rahandusministeerium kavatseb teha maksuameti kurikuulsasse rakendusse „Maksukäitumise hinnang“ muudatuse — nimelt saaks edaspidi maksukohustuslase soovil jagada tema maksuhinnangut ka kolmandate isikutega. EML juhatuse liige Hiie Marrandi toob välja probleemid, mis seetõttu esile kerkivad. Karta on, et nii hakatakse liiga pinnapealselt kaugeleulatuvaid järeldusi tegema, ei süveneta konkreetse ettevõtja tausta ning sisuliselt halvustatakse ettevõtjat selle eest, et ta julgeb teistest erineda. Samuti, kui kolmandale isikule avaldamise võimalus tekib, siis praktikas hakatakse seda jõupositsioonilt nõudma: kui sa meile seda ei esita, siis me sulle laenu ei anna jne. Ettevaatlikuks teeb ka see, et seletuskirjas on otsesõnu eesmärgina mainitud riigi maksutulude suurenemist.

Viimasel ajal oleme märganud reklaame, kus soovitatakse iga väiksemagi asja vormistamiseks kasutada kalli jurist konsultatsiooni. Lasse Lehis ja Hiie Marrandi rahustavad lugejaid ja selgitavad, et igapäevatoiminguteks vajalikke juriidilisi dokumente saab ka omal käel päris lihtsalt koostada.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialist Artur Lundalin annab ülevaate EL uutest reeglitest, mis on mõeldud digiplatvormide (AirBnB, Bolt, Uber, Booking.com, Amazon, Etsy jpt) sektoris lokkava varimajanduse ohjeldamiseks.

Sotsiaalministeerium on kuulutanud välja konkursi müksamiskampaaniatele, millest ühega soovitakse panna võimalikult paljud isad kasutama isa täiendavat vanemahüvitist, teisega motiveerida inimesi kasutama rohkem võimalust ühendada töötamist ja pensioni saamist. Projektide maksumus kokku on üle 145 000 euro. MaksuMaksja trükib need teated täiesti tasuta ära ja loodab, et hoiab sellega kokku veidikenegi maksumaksja raha, mida saab kasutada olulisemate probleemide lahendamiseks.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus