Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Aprilli MaksuMaksjas pensioniraha ootamisest

Aprilli MaksuMaksjas pensioniraha ootamisest

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber vaatab lähemalt, kuidas areneb II pensionsamba reform ehk mida on inimesed siis lõpuks teha otsustanud ja millised pensionid erinevate otsustega kaasnevad. EML juhatuse liige Lasse Lehis annab nõu, kuidas teatud vanusegrupp saab pensionisamba raha välja võttes suhteliselt väikese vaevaga vähendada oma tulumaksukohustust poole võrra.

Rahandusministeerium kavatseb teha maksuameti kurikuulsasse rakendusse „Maksukäitumise hinnang“ muudatuse — nimelt saaks edaspidi maksukohustuslase soovil jagada tema maksuhinnangut ka kolmandate isikutega. EML juhatuse liige Hiie Marrandi toob välja probleemid, mis seetõttu esile kerkivad. Karta on, et nii hakatakse liiga pinnapealselt kaugeleulatuvaid järeldusi tegema, ei süveneta konkreetse ettevõtja tausta ning sisuliselt halvustatakse ettevõtjat selle eest, et ta julgeb teistest erineda. Samuti, kui kolmandale isikule avaldamise võimalus tekib, siis praktikas hakatakse seda jõupositsioonilt nõudma: kui sa meile seda ei esita, siis me sulle laenu ei anna jne. Ettevaatlikuks teeb ka see, et seletuskirjas on otsesõnu eesmärgina mainitud riigi maksutulude suurenemist.

Viimasel ajal oleme märganud reklaame, kus soovitatakse iga väiksemagi asja vormistamiseks kasutada kalli jurist konsultatsiooni. Lasse Lehis ja Hiie Marrandi rahustavad lugejaid ja selgitavad, et igapäevatoiminguteks vajalikke juriidilisi dokumente saab ka omal käel päris lihtsalt koostada.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialist Artur Lundalin annab ülevaate EL uutest reeglitest, mis on mõeldud digiplatvormide (AirBnB, Bolt, Uber, Booking.com, Amazon, Etsy jpt) sektoris lokkava varimajanduse ohjeldamiseks.

Sotsiaalministeerium on kuulutanud välja konkursi müksamiskampaaniatele, millest ühega soovitakse panna võimalikult paljud isad kasutama isa täiendavat vanemahüvitist, teisega motiveerida inimesi kasutama rohkem võimalust ühendada töötamist ja pensioni saamist. Projektide maksumus kokku on üle 145 000 euro. MaksuMaksja trükib need teated täiesti tasuta ära ja loodab, et hoiab sellega kokku veidikenegi maksumaksja raha, mida saab kasutada olulisemate probleemide lahendamiseks.

Tutvu sisuga lähemalt