iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ametiautoga tehtavad erasõidud lähevad oluliselt kallimaks

Ametiautoga tehtavad erasõidud lähevad oluliselt kallimaks

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et eelnõu kohaselt tuleb 2009. aastast tasuda käibemaksu tegelikult tehtud kulutustelt.

Käibemaksuseaduse muutmise eelnõus sisalduv säte pärineb Euroopa Liidu direktiivi vastavast regulatsioonist. Muudatuse eesmärk on omatarbe maksustamise põhimõtete rakendamine sõiduautode puhul võrdselt kõigi kaupade ja teenustega. Muudatus ei puuduta tulu- ja sotsiaalmaksu tasumist fikseeritud 2000-krooniselt piirmääralt, küll tuleb pärast selle kehtima hakkamist käibemaksu arvutades lähtuda tegelikult tehtud kulutustest.

Seni aluseks oleva 2000-kroonise piirmäära puhul on arvestatava käibemaksu suurus 305 krooni kuus. Eelnõu koostanud rahandusministeeriumi arvutuste kohaselt oleksid sellised kulutused põhjendatud auto puhul, mille hind on 101 700 krooni – siin ei ole veel arvesse võetud lisanduvaid ülalpidamiskulusid. Tavaliselt on firmade sõidukid kallimad. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=420790 Loe ka: „Käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu kooskõlatusringilTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus