iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Allar Jõks: laisast ametnikuriigist ja miljonitest kadunud eurodest

Allar Jõks: laisast ametnikuriigist ja miljonitest kadunud eurodest

Rubriik: ERR

Suure osa käibemaksust, mis peaks jõudma Eesti eelarvesse, jätavad välismaised e-poed oma koduriigile. Tegevusetuse tõttu on Eesti viimaste aastate jooksul ilma jäänud ligi poolest miljardist eurost, kirjutab Allar Jõks.

Käibemaksu laekumise vähesuse põhjuseks on puudulik info: Maksu- ja tolliametil ei ole teavet kõigi Euroopas tegutsevate e-poodide kohta ning samuti ei teata, kui palju poed kaupa eestlastele müüvad.

Eesti pole ainus, kellel on käibemaksuga seoses sama probleem ja Euroopa Liit plaanib alates 2024. aastast ka direktiivi muuta, et liikmesriigid oleksid kohustatud makseteenuse pakkujatelt nõudma iga kvartali kohta enda osutatud makseteenuste kohta piisavalt üksikasjalikke andmeid. Nendeks oleks makse saaja andmed ja aadress ning makse summa.
Loe ka: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120104162/joks-riik-voiks-e-poodidelt-saamatajaavat-maksutulu-koguma-hakata-varem-riik-seda-moistlikuks-ei-pea

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1608796645/allar-joks-laisast-ametnikuriigist-ja-miljonitest-kadunud-eurodest

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus