iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Alkoholiaktsiis tõuseb kolmkümmend protsenti

Alkoholiaktsiis tõuseb kolmkümmend protsenti

Rubriik: Päevaleht

Mirko Ojakivi kirjutab Eesti Päevalehes, et Riigikogu otsustas eile toetada alkoholiaktsiisi tõstmist valitsuse pakutud ulatuses.

Kui mõne päeva eest otsustas riigikogu rahanduskomisjon toetada Rahvaliidu ettepanekut tõsta alkoholiaktsiisi tuleval aastal 30 asemel 20 protsenti, siis eile otsustas riigikogu, et aktsiis tõuseb siiski valituse pakutud kõrgema määra järgi. 68 poolt ja 16 vastuhäälega otsustatud kõrgema aktsiisitõusu poolt hääletasid kõik fraktsioonid peale Reformierakonna ja Rahvaliidu. Diskussiooni muutis farsiks Keskerakonna fraktsioon, kelle esindajad rahanduskomisjonis hääletasid madalama aktsiisitõusu poolt. Eile teise lugemise läbinud aktsiisimäärade muutmise seadus tõstab nii tubaka, alkoholi kui ka elektri ja toasooja hinda tuleva aasta alguses ja mitmete artiklite puhul ka suvel.

Sigaretid kallinevad näiteks 10–15 krooni ringis, viinapudel muutub umbes 15 krooni kallimaks. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/uudised/389666 Vaata ka ATKAS muutmise seaduse eelnõu ja seletuskirja: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus