iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Alimentide maksustamine pahandab üksikema

Alimentide maksustamine pahandab üksikema

Rubriik: Päevaleht

Kadri Ibrus kirjutab Päevalehes, et üksinda last kasvatav ema peab ebaõiglaseks korda, mille järgi tuleb kohtu kaudu määratud elatise saajal maksta alimentidelt tagasi tulumaksu ning elatise maksja saab selle tagasi.“Lapselt võetakse veel viimast!” pahandas üksinda kaheksa-aastast poega kasvatav Irina Holland, kelle sõnul seab kehtiv seadus üksikemad veelgi viletsamasse olukorda.

Pojaga ühiselamus 16-ruutmeetrises toas elav Irina, kelle lapse isa maksab pojale alimente 2000 krooni kuus, peab aasta lõpus talle maksudena tagasi maksma ligi 6000 krooni. “Kui perekond elab koos ja isa-ema investeerivad raha lastesse, ei maksusta neid keegi. Aga üksikvanemaid küll!” märkis Holland. “Miks mina pean maksma tulumaksu summast, mida lapse isa lapsele maksab?”Loe täpsemalt: http://epl.ee/artikkel/381528Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus