iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Alampalga suurus paneb otsustajaid kukalt sügama

Alampalga suurus paneb otsustajaid kukalt sügama

Rubriik: Päevaleht

EPL Online kirjutab, et majandussituatsiooni keerukus on tööandjate ja ametiühingute liidreid pannud järgmise aasta alampalga suuruse üle tõsiselt mõtlema.

Ametiühingute keskliit käis algselt välja alampalga tõusu 4350 kroonilt 5250 kroonile. 900 krooni ehk 20 protsendi suurune alampalga tõus oleks praeguses situatsioonis aga liiga ränk ning seda tunnistas ametiühingute keskliidu juht Harri Taliga täna ka arileht.ee-le. Taliga sõnul käisid ametiühingud nii suure tõusu välja, toetudes rahandusministeeriumi majandusprognoosile. Viimane osutus tema sõnul aga rohkem naljanumbriks.

Järgmistel läbirääkimistel tulevad ametiühingud välja seega uue alampalga pakkumisega. Taliga sõnul peab alampalga määramisel arvestama nii majanduse kasvu või kahanemist, kuid kindlasti ei saa ära unustada elukalliduse tõusu.Tänastel läbirääkimistel alampalga suurust seega paika veel ei saadud. Mõlemad pooled leidsid, et majanduslanguse põhi pole veel käes ja 2009. aastal osutub majanduslangus tõenäoliselt sügavamaks, kui seda senini on arvatud.

„Ei saa välistada, et majanduskasvu langus ulatub -4 kuni -5 protsendini,” märkis tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis. Järgmised läbirääkimised jätkuvad 9. detsembril. Alampalga suurus selgub tõenäoliselt enne jõule.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/449384 Vt ka ETTK: Alampalga suurus järgmisel aastal veel lahtine: http://www.ettk.ee/et/uudised/2008/11/item25274

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus