iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiiside kergitamine tõstab väga paljusid hindu väga paljudel

Aktsiiside kergitamine tõstab väga paljusid hindu väga paljudel

Rubriik: Õhtuleht

Martti Kass kirjutab SL Õhtulehes valitsuse plaanitavatest aktsiisiseaduste muudatustest.

Rahandusministri Ivari Padari (SDE) sõnul suurendab tubaka-, alkoholi- ja mootorikütuse aktsiisi kergitamine ning elektri- ja gaasiaktsiisi kehtestamine 2008. aastal inflatsiooni üle 7%. 2009. aastal peaks elukalliduse tõus aeglustuma ning see aitaks Eestil lõpuks euro kasutusele võtta.

Nii Padar kui ka peaminister Andrus Ansip (Reformierakond) on mitu korda rõhutanud, et euro aitaks riigis tagada majandusstabiilsust. Aktsiisitõusu eelnõu kerkinud valitsuse väitel äkki päevakorrale sellepärast, et riigikogu jõuaks selle enne suvepuhkust jõustada. Enne valimisi ei iitsatanud sellest miskipärast aga ükski poliitik... Alkoholi- ja tubakaaktsiisi järsust tõusust räägiti poole suuga juba eelmise valitsuse ajal, kuid paljudele ootamatult tuli teade elektri ja gaasi maksustamisest.

See üllatas isegi riigikogu rahanduskomisjoni esimeest Jürgen Ligi (Reformierakond), kes kirjutab oma blogis: "Aga me pole rahul pakutava elektriaktsiisi tasemega, mis on üle kolme korra kõrgem kui ELi nõutav miinimum. See alaneb, olen kindel. Viina 30%line aktsiisitõus näib ebaproportsionaalne, järsk ning salaturgu soosiv. Teisalt – viin ei peaks saama hinnalt aina kättesaadavamaks.

Vaidleme veel. Õlle üle samuti – kas ikka riskida valitsusega lahja joogi pärast?" Õlletootjate liidu väitel kergitaks järsk aktsiisitõus Eesti õlleaktsiisi Läti ja Leedu omast mitu korda kõrgemaks ning Eestist saaks Euroopa üks kallima õllega riike. Eestis on õlleaktsiis niigi ligi kaks korda kõrgem kui Lätis ja Leedus. 10%+20% aktsiisitõusu järel oleks Eesti ja Läti õlleaktsiisi vahe pea sama suur kui praegu Soome ja Eesti vahel, väidab liit.

Loe täpsemalt: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=229967&q

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus