iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiis tõstab õlle hinda kolm-neli krooni

Aktsiis tõstab õlle hinda kolm-neli krooni

Rubriik: Päevaleht

Erik Müürsepp kirjutab Eesti Päevalehes, et aktsiisitõusu mõju on arvatust suurem ja edukas tööstusharu võib kiratsema jääda.

Järgmisel aastal saab Eestist üks Euroopa kõige kõrgema alkoholiaktsiisiga riike. Tarbijale tähendab see keskmiselt kolme- kuni neljakroonist hinnatõusu pooleliitriselt pudelilt. Alkoholiaktsiisi kavatseb Eesti valitsus tõsta aastavahetusel kümnendiku, järgmise aasta juulis aga veel 20 protsendi võrra. Tegelikkuses võib pooleliitrise õllepudeli hind kasvada enamgi, kuivõrd lisanduvad ka käibemaks ja kaubanduslik juurdehindlus.

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Ireneusz Smaga hinnangul võib aktsiisitõusust tulenev õlletootjate kasum väheneda järgmisel aastal kuni 30 protsenti. See seab äri omakorda suure riski alla, muutes Eesti turu vähem atraktiivseks ka Saku Õlletehase suuromaniku Baltic Beverages Holdingu (BBH) jaoks. Investeeringute täielikku peatamist Smaga ei ennusta, küll kaotab Eesti BBH silmis ühises majandusruumis olevate naabermaade Läti ja Leeduga võrreldes kindlasti atraktiivsuses. Läti järgmisel aastal oma aktsiise ei tõsta ja teeb kõik, et turismivood jõuaksid Tallinna asemel Riiga.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?majandus=404059

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus