iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Akkermann: automaks ilmselt 1. jaanuaril ei jõustu

Akkermann: automaks ilmselt 1. jaanuaril ei jõustu

Rubriik: ERR

Mootorsõidukimaks, mille president Alar Karis otsustas välja kuulutamata jätta, ei jõustu tõenäoliselt 1. jaanuaril, nagu valitsuskoalitsioon oli plaaninud, tunnistas riigikogu rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann (Reformierakond).

"Mootorsõidukimaksu pärast kindlasti suvel riigikogu istungit kokku eraldi ei kutsuta," ütles Akkermann Vikerraadio saates "Uudis+" vastuseks küsimusele, kas parlament võiks presidendi tagasilükatud seaduse juba suvel uuesti vastu võtta.

Akkermanni hinnanul suure tõenäosusega automaks 1. jaanuaril ei jõustu.

"Võib juhtuda," vastas ta küsimusele, kas peab võimalikuks, et maks 1. jaanuaril ei jõustu. "Jah, praegu ma arvan küll nii. Aga liiga vara on öelda, ma siin mõne minutiga ei julge võtta niisugust põhimõttelist kindlat arvamust selles küsimuses," märkis ta sama küsimuse kohta teisal.

"Arvan, et pigem töötame põhjalikult ja see hakkab kehtima veidi hiljem," kommenteeris Akkermann rahanduskomisjoni edasist tegevust seadusega, mis peab vastuvõtmiseks läbima nüüd uuesti teise ja kolmanda lugemise.

Akkermann ütles, et rahanduskomisjoni esimesed istungid pärast suve on kavandatud augusti lõppu, kus siis ka automaksu eelnõu uuesti arutama hakatakse.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609380884/akkermann-automaks-ilmselt-1-jaanuaril-ei-joustu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus