iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ajakirjas nr 1/2023 tulude deklareerimisest

Ajakirjas nr 1/2023 tulude deklareerimisest

Rubriik: EML

Käes on viimane aeg 2022. aasta füüsilise isiku tuludeklaratsiooni täita ning ikka võib mõni nüanss täitmise käigus kas kahe silma vahele jääda või küsimusi tekitada. Ka EML juristidelt on viimasel paaril kuul rohkem tulude deklareerimise kohta päritud, sestap on mõistlik vastavad põhitõed üle korrata ja meelde tuletada. Toome lugejateni MTA pressiteadetest ja kodulehelt kogutud näited ja selgitused ehk pakume kindla peale mineku tee, kuidas tuludeklaratsiooni õigesti täita ja hilisemaid parandusi või pahandusi vältida.

EML juhatuse liige Martin Huberg annab ülevaate ja tutvustab ka maksumaksjate liidu seisukohti maksukorralduse seaduses plaanitavate muudatuste osas, mis kavatsetakse jõustada juba järgmisel aastal. Kuna hetkel tegemist on alles väljatöötamiskavatsusega, siis võivad sätted loomulikult veel muutuda. Riigikogus enamasti aga keegi nii spetsiifilistel teemadel sõna ei võta ja juhtub see, mida ametnikud on kavandanud. Seega, tuleb loota, et Justiitsministeerium hoiab asjadel sisuliselt silma peal ja midagi päris hullu kirja ei panda.

Aasta alguses tõstatati üle hulga aja uuesti teema, mis on seotud töötajate ning ametnike toitlustuskuludega, vahel ehk ka meelelahutuslike kuludega. Nimelt on täheldatud, et riigiasutused (kuid mitte ainult) paluvad restoranides toitlustuse arvele kirjutada teenuse kirjelduseks hoopis ruumide rent ning selle „kavala triki“ eesmärk on mõistagi toitlustuse erisoodustusena maksustamisest hoidumine. Käibemaksukohustuslane arvaks ilmselt ka käibemaksu sisendkäibemaksuna maha, nii et kulude erinevus on märkimisväärne. Martin Huberg kirjeldab lähemalt probleemi sisu ning pakub ka lahenduse, omapoolse kommentaari annab EML juhatuse liige Lasse Lehis.

Rahandusministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi koostöös valmis Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüs 2022. Sellest nähtub, et eestlase pensionipõlv on mõnekümne aasta pärast pigem tume. Lugejad saavad kokkuvõttega ise lähemalt tutvuda ning omad järeldused ja plaanid teha.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus