iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ägame maksukoormuse all

Ägame maksukoormuse all

Rubriik: Päevaleht

Ants Juske kirjutab Eesti Päevalehes, et kui ma 1980. aastate lõpul Nõukogude Liidust välja pääsesin, peatusin Inglismaal ühes väliseestlaste perekonnas. Peaaegu igaõhtune toiming oli, et pereisa sulgus oma kabinetti ja soris mingites postkasti laekunud paberites.

Tundsin huvi, mis praht see on. Sain õpetliku loengu, et on need ja need arved, ühtedest saan teada, kus on allahindlus, teistest vaatan, millised on aktsiate kursid jne.

Niigi tundus sealne elu olevat nagu Marsil, ja siis veel selline rehkendamine. Tol ajal naersin selle üle ja mõtlesin, kui kerge on meie elu: mingid maksud läksid küll palgast maha, kuid seda ei pannud nagu tähelegi. Poest rabasid kõike, mis seal parasjagu oli, ja mingitest aktsiatest olin kuulnud vaid poliitilise ökonoomia loengutes. Võlgu võtsin mõnikord enne palgapäeva sõbra käest, kuid mingitest intressidest ei teadnud me kumbki midagi.Nüüd on kõik see meil juba ammu argipäev.

Sotsiaalministeerium leiab, et inimene, kes saab kuus 2000 krooni, ei saa end vaeseks pidada. Jah, kui saad kõik selle toidu peale raisata. Hakkasin aga üles lugema, milliseid makse üks keskmine eestlane maksab. Kõik algab tulu- ja sotsiaalmaksust, edasi pangalaen ja intressid.

Kindlasti on nimekiri pikemgi.Keskerakonna kinnisidee on astmeline tulumaks, mis võtaks rikastelt ära ja vaesed saaksid lahedamalt elada. Iseenesest õilis eesmärk, silme ees näiteks Rootsi mudel. Seal olevat Astrid Lindgren, kelle lasteraamatuid tõlgiti sadadesse keeltesse, pidanud lõpuks maksuametile veel peale maksma. Miks kuulsad Rootsi tennisistid kolisid välismaale?

Ikka kõrgete maksude eest. Teine asi on see, kas meie ühiskond on juba sellisel tasemel, et olla kindel, et rikastelt kooritud maksud jõuavad sotsiaalsfääri, sporti ja kultuuri, haridusse, tee-ehitusse jne? Esiteks algavad tohutud maksupettused, mida maksuamet ei jõua jälgida. Ja kuhu need maksud lõpuks maanduvad, kas mitte riigi bürokraatliku aparaadi ülalpidamisse?

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/353382

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus