iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aeg kehtestada kihutajatele liiklusohutusmaks

Aeg kehtestada kihutajatele liiklusohutusmaks

Rubriik: Päevaleht

Liiklusjurist Indrek Sirk pakub Eesti Päevalehes välja idee kehtestada liiklusohutusmaks.

Kuna kiiruseületamine on sama massiline kui parkimistasu maksmata jätmine, võiks kaaluda n-ö liiklusohutusmaksu kehtestamist, mida maksavad nende sõidukite omanikud, kes ei ole suutnud tagada oma sõiduki õiguspärast kasutamist liikluses. Tänapäeva ühiskonnas on rahal suur roll. Kui eelmistel sajanditel sai tööle rakendada orje, teomehi või teenreid ning üllaid ideid viidi ellu ühiselt ja entusiasmist, siis tänapäeval mõjub ühe efektiivsema motivaatorina raha. Kui kihutamine muutub rahakotile koormavaks, siis mõtleb nii sõiduki omanik kui ka juht järele.

Teisalt on võimalik kehtestada lihtne karistuse täideviimise mehhanism: kui eeskirjarikkumiste eest kogunenud liiklus-ohutusmaks ületab näiteks 10% sõiduki eeldatavast turuväärtusest, tehakse liiklusregistrisse automaatselt võõrandamise keelu märge. Kui maksunõue ulatub 75%-ni, alustatakse automaatselt täitemenetlust, sõiduk konfiskeeritakse ja realiseeritakse oksjonil. Nii on maksu laekumine tagatud konkreetse varaga. Sõidukite väärtuse hindamiseks sobib suurepäraselt konjunktuuriinstituudi keskmiste hindade tabel, liisinguautode puhul aga näiteks sõiduki väärtus, millest on maha arvestatud liisingu jääk.

Aitab verbaalsetest üleskutsetest, aeg on kasutada efektiivsemaid hoobasid. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/arvamus/400253

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus