iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Advokaat: erafirmad ei tohiks viivistasu võtta

Advokaat: erafirmad ei tohiks viivistasu võtta

Rubriik: Päevaleht

Dannar Leitmaa intervjueerib Eesti Päevalehe veergudel advokaat Alar Eichet.

Riigikohtus Ühisteenuste vastu võidutsenud advokaat Alar Eiche räägib intervjuus Eesti Päevalehele, et parkimistrahvi kogumine ei tohiks ka erafirma käes olla. Olete vihjanud juba, et lähete ka eraettevõtjatest parkimiskontrollide vastu? Parkimise väidetaval rikkumisel väljastatakse viivistasu otsus. Viivistasu ei ole otseselt karistus, mistõttu ei rakendu karistusõiguse põhimõtted.

Viivistasust on tehtud kohalik maks, nagu näiteks maamaks. Mida arvab tavaline linnakodanik, kui maamaksu hakkaks koguma erafirma? Kui parkimismaks on kohalik maks ja vajalik kohalikule omavalitsusele seadusest tulenevate ülesannete täitmiseks, miks on erafirmast tehtud maksukoguja? Küsimusi tekitab ka viivistasu suurus, samuti viis ja nii mõnigi kord ülbus, kuidas seda määratakse.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/431050 Loe ka MaksuMaksjast: Martin Huberg. Hiie Marrandi. „Parkimistasu ja viivistasu – sigakoer Eesti maksumaastikul“.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus