iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

50 MILJONIT NAGU MAAST LEITUD?! Rahandusministeerium näitab automaksu eeldatavat laekumist tegelikust oluliselt väiksemana. “Oleme seda käsitlenud positiivse riskina.” 

50 MILJONIT NAGU MAAST LEITUD?! Rahandusministeerium näitab automaksu eeldatavat laekumist tegelikust oluliselt väiksemana. “Oleme seda käsitlenud positiivse riskina.” 

Rubriik: Õhtuleht

Seni on rahandusministeerium rääkinud, et automaksu hakkab laekuma 200−232 miljonit eurot aastas. See põhineb eeldusel, et kõik sõidukid kuuluvad füüsilistele isikutele. Kui palju aga riik tegelikult maksu korjab, arvestades, et osa sõidukeid kuulub juriidilistele isikutele?

Transpordiamet lisas avaandmetesse info selle kohta, kas sõiduk kuulub füüsilisele või juriidilisele isikule. See võimaldab varasemast täpsemalt arvutada automaksu eeldatavaid laekumisi. Õhtuleht tegi need arvutused läbi ja sai tulemuseks, et automaksu laekub 2025. aastal eeldatavalt 282 miljonit eurot. Seda on vähemalt 50 miljonit eurot rohkem kui rahandusministeerium seni on avalikkusele rääkinud.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/1095473/50-miljonit-nagu-maast-leitud-rahandusministeerium-naitab-automaksu-eeldatavat-laekumist-tegelikust-oluliselt-vaiksemana-oleme-seda-kasitlenud-positiivse-riskina-

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus