iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

47 protsenti bensiini hinnast läheb maksudena riigile

47 protsenti bensiini hinnast läheb maksudena riigile

Rubriik: Eesti Ekspress

Sulev Vedler kirjutab Eesti Ekspressis, et nafta hinna tõusu tõttu ei tulnud meile eurot ja püsib krooni devalveerimise oht.

Esiteks halb uudis. Aastaga on nafta kallinenud 54 protsendi võrra. Tema hind võib lähiajal ületada piiri sada dollarit barreli eest, mis on psühholoogiliselt väga oluline tase ja mõjutab meie kõigi elu, sest lisab hoogu niigi hullule hinnatõusule. Just nafta hinna kiire tõus oli üks peamisi põhjusi, miks Eestis tõstis paari aasta eest pead inflatsioon ja me ei saanud tänavu eurot käibele võtta.

Oleks meil euro, poleks Äripäeval põhjust pasundada krooni devalveerimise hirmust.Paraku läks teisiti. Kas Eesti riik saab üldse mõjutada bensiini hinda? Tüüpiline vastus on, et ei saa. Tegelikult saab küll ja kuidas veel.

Praegu maksab Neste tanklas liiter kõige tavalisemalt bensiini 95E 14,20 krooni. Sellest 4,5 krooni korjab riik aktsiisimaksuna ja 2,16 krooni käibemaksuna. Seega 47 protsenti bensiini hinnast võtab riik endale. Ilma nende maksudeta maksaks bensiiniliiter vaid seitse ja pool krooni.

Eestis on kütuseaktsiis laekumiste suuruselt koguni kolmandal kohal sotsiaalmaksu ja käibemaksu järel. Lisaks lubas Eesti Euroopa Liiduga ühinedes, et tõstab aktsiisid tulevaks aastaks liidusisese miinimummäärani. Jaanuaris pannakse bensiini hinnale aktsiisi ja sellele lisanduva käibemaksu tõttu veel vähemalt 1,3 krooni otsa. Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/viewdoc/1D4C2FE0038DABC4C2257392003E33DBTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus