iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

2009: aasta, mis võiks vahele jääda

2009: aasta, mis võiks vahele jääda

Rubriik: Eesti Ekspress

Argo Ideon kirjutab Eesti Ekspressis, et Andrus Ansipil seisab ees eriti raske kevad, sest ta peab vahetult enne valimisi kärpima riigi kulutusi.

Suure tõenäosusega saab aastast 2009 Eesti viimaste aastate keerulisim aeg. Majandushädad jõuavad rahva igapäevaellu. Lisaks tõstavad pinget kahed valimised. Mis siis järgmisel aastal juhtuda võib?

Eelarvejamad kuhjuvad. Tuleva aasta eelarve võetakse Riigikogus vastu enam-vähem praegusel kujul, veidi alla 100 miljardi kroonise mahuga. Eelarve on rajatud rahandusministeeriumi augustikuisele prognoosile, et 2009. aasta majanduskasv on 2,6 protsenti.

Eesti Panga värske prognoos ennustab aga hoopis kahanemist 2,1 protsenti. Isegi koalitsioonipoliitikud tunnistavad avalikult, et eelarve on liiga optimistlik. Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas (Reformierakond) ütles 22. oktoobri "Foorumis": "Riigieelarve tõenäoliselt jääb miinusesse, siin ei ole mõtet vastu vaielda, see on niiviisi." Alles vähem kui kaks kuud varem kinnitas aga peaminister Andrus Ansip: "Ma ei näe, et majanduses oleks meil midagi nii tõsist juhtunud, et peaksime eelarvega minema defitsiiti." 2009.

aasta eelarvet otsast peale tegema hakata oleks praegu veel vastutustundetum kui see vigasena vastu võtta. Mõnd miljardit õhku eelarves saab parandada hiljem lisaeelarvega. Eelarve puudumist kompenseerida ei saa, see oleks Eesti majandusseisu kohta eriliselt nadi signaal. Kui ei juhtu imet, tuleb eelseisva aasta algusest saadik kiivalt jälgida laekumiste ja kulude vahekorda ning vajadusel valitsuse poolt sekkuda jooksvalt, lihtsalt keelates ministeeriumidel kulutada.

Kevadeks tuleb koostada 2009. aasta negatiivne lisaeelarve, mille Riigikogu saaks vastu võtta enne suvepuhkust. Väga tõenäoliselt tuleb juba kevadest kasutusele võtta pikaajalised reservid. Juba jaanuaris tuleb alustada 2010.

aasta eelarve kokkupanekut. Kui tänavust asjade käiku vähegi indikatsiooniks lugeda, tuleb kokkuleppimine ülimalt valus ja tüliderohke. Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/2008/10/30/ari/5082Loe samast ka: Sulev Vedler. „Eesti kapitalismi tõusud ja mõõnad“: http://www.ekspress.ee/2008/10/30/ari/5084Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus