iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

2008. aasta tuleb ettevõtte tulumaksu aasta

2008. aasta tuleb ettevõtte tulumaksu aasta

Rubriik: Päevaleht

Villi Tõntson, AS-i PricewaterhouseCoopers maksuosakonna juht, kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehes, et Euroopa nõuetele vastava ettevõtete tulumaksusüsteemi väljatöötamisel on rahandusministeerium kahtlemata teinud suuri pingutusi. Tahtmata seda vähendada, jääb mulle ning ilmselt nii mõnelegi teisele selgusetuks, mis eesmärki täitis siis liitumislepingus antud lubadus lõpetada kasumi jaotamise maksustamine, kui me nüüd seda de facto jätkame. Ka ei saa värskeid Euroopa Kohtu lahendeid lugedes täit kindlust, et kurja juureks olnud kinnipeetava maksu definitsioon on lõplikult ümber lükatud.

Saades suurepäraselt aru soovist säilitada Eestile palju tuntust toonud investeeringute tulumaksuvabastus ning sellest, et süsteemi muutmiseks vajalik aeg on tegelikult otsa saanud, soovitaksin endiselt kaaluda ka n-ö puhtalt lehelt alustamist. Eesmärk võiks olla töötada Eesti jaoks välja maksusüsteem, mis on praegust olukorda silmas pidades atraktiivne.

Aastast 2000 on rahvusvahelisel tasemel palju muutunud ning mõnigi riik on tutvustanud uusi meetmeid investeeringute meelitamiseks. Juba ammu enam ei otsi rahvusvaheline kapital võimalust tulumaksu edasi lükata, mäng käib madalaima võimaliku efektiivse määra nimel. Ja väike maks kasumitelt, mida praegu üldse Eestisse ei tooda, võiks olla oluliseks abiks Eesti eelarvele. Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/?artikkel=412115 Loe ka EML pressiteadet: „Eesti peab tulumaksuvaidluses valmistuma Euroopa Kohtusse minekuksTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus