iconJuurdepääsetavus
Koolituse salvestus - Uued maksud tulekul – maksud ja raamatupidamine aastal 2025 Soovin ligipääsu

Mitu korda tõusnud maamaks käristab augu pealinlase rahakotti

Mitu korda tõusnud maamaks käristab augu pealinlase rahakotti

Kopeeri viide

Piret Peensoo kirjutab Eesti Päevalehes, et maamaksuteemaline küsitlus Nõmmel tõi ilmsiks nii ükskõiksust kui ka raevu.

Tallinnas mitmekordistunud maamaks ärritab noori ja vanu – vürtsi lisab niigi piprasesse olukorda see, et pensionäridele kopsakate arvete osalise hüvitamise tingimused pole veel vastu võetud. Nõmmel Palli tänaval käib kolmapäeva lõunal koduaias vilgas kevadkoristus. Perenaine Anne Kivimäe (57) riisub, peremees Uno Kivimäe (65) kannab ämbriga oksarisu, neljakümnendaid käiv abiline Andrus Kiili vallast rassib nullkraadise ilmaga spordisärgi väel. Maamaksu jutu peale jääb töö seisma.

Eelmisel aastal tuli 598-ruutmeetrise maa eest maksta 750 krooni, tänavu 2400. “Tänu sellele, et käin nädalas korra veel tööl, saame maksta,” ütleb peremees. Andrus toob võrdluseks, et maksab Kiili vallas 26-hektarilise maatüki eest 1158 krooni ja Saue vallas 14,5 hektari eest 740 krooni. Perenaine on lehest lugenud, et pensionäridele tehakse soodustust, kuid enne tuleb ikkagi raha leida ja maks ära maksta.

“Maamaks on veel väike! Ta võiks veel tõusta, et inimene ei jõuaks enam maksta ja satuks tänavale,” põrutab peremees. Ta ei usu juttu, et maamaksu tõusu arvelt saab kodutänav kanaliseeritud ja ajalooline munakivitee taastatakse ning raha ei lähe mõne rikka hoovi. “Kui ma olin nii pisike, räägiti mulle ka muinasjutte...” Hoolikalt majaümbrust kraamiv vanahärra Sihi tänavalt leiab, et hullumeelsusel pole piire – 1045-ruutmeetrise krundi pealt võetakse maksu 5600 krooni.

“Tulite nüüd Savisaare tellimusel vaatama, kuidas see meile mõjub! Te olete kommunismi viimane jäänus,” prahvatab ta. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/422881