iconJuurdepääsetavus
Koolituse salvestus - Uued maksud tulekul – maksud ja raamatupidamine aastal 2025 Soovin ligipääsu

Kes on järgmine?

Kes on järgmine?

Kopeeri viide

Feliks Mägus, Nordic Hotels OÜ juhatuse esimees, kirjutab Eesti Päevalehes, et Eestile oli 2004. aasta tähtis: meid võeti Euroopa Liidu liikmeks. Kuid oluline oli see aasta ka Eesti hotellindusele: hotelliturule lisandus rekordarv hotellitube.

Ligikaudu 20% uute tubade lisandumisest jäi aga isegi väheseks, sest Euroopa Liitu vastu võtmine tõi kaasa tohutu huvi Eesti vastu – välismaalaste ööbimiste arv kasvas 2004. aastal ligikaudu 30%.

Mõni aeg tagasi vastas riigikogu noorim liige Äripäeva ajakirjanikule, et Tallinnas on tema arvates liigagi palju välisturiste. Valitsus on võtnud nüüd riigikogu liikme avaldust puhta kullana ja asunud aktiivselt kavandama meetmeid välisturistide arvu vähendamiseks. Mille muuga võiks seletada rahandusministeeriumi plaani tõsta majutusteenuste käibemaksu praeguselt 5%-lt 18%-ni? Seda vaatamata tõsiasjale, et Euroopa Liidu 27 riigist 22-s on majutusteenustele kehtestatud madalam käibemaks.

Meie naabrite/konkurentide lätlaste maal on käibemaksumäär 5%, Soomes 8%. Nagu eestlane ikka, tahame me õppida mitte teiste, vaid ikka enda vigadest. Iirimaal tõsteti 1980-ndatel majutuse käibemaksu 10%-lt 23%-ni ehk sama palju, kui meie valitsus kavatseb tõsta Eesti majutusteenuste käibemaksu. Tagajärjeks oli 10% majutusettevõtete sulgemine ja majutusteenuste käibe langus 4%.

Sajad pankrotid ja tuhanded tööta jäänud inimesed olid käibemaksumäära tõstmise resultaat. Uus valitsus parandas eelmise valitsuse eksituse ja majutusteenuse käibemaks langetati mõni aasta hiljem esialgsele tasemele. Eesti vajab praeguses majandusolukorras tugevaid sektoreid, mis suudaksid riigi eksporditulu kasvatada. Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/435542