iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuküsimus: 996

Küsimus

Ettevõte omab elamispinda (korter). Esialgu firma plaanis korteri müüa aga kuna kinnisvaraturg on madalseisus siis soovitakse teda hakata välja üürima. Selleks sisustakse hetkel korterit alates mööblist kuni köögitarvikute (nugade-kahvliteni) välja. Kuidas toimida selliste kuludokumentidega. Kas sellised kulud võib ettevõtluse kuludesse kanda ja kuidas toimida käibemaksuga, kas võib sisend km maha arvata, kuna tulevikus üüritulu on maksuvaba (hetkel kasutame 95% proportsiooni, mis arvestasime eelmise aasta maksustatava ja maksuvaba käibe järgi).

Vastus - 30.04.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Sisustamisel tulumaksuprobleemi ei teki. Käibemaksu puhul sõltub mahaarvamine sellest, kas üürikäivet maksustatakse või mitte. Eluruumi üüri üldjuhul maksustada ei saa (v.a KMS § 46 lg 4), seega toimub sisendkäibemaksu mahaarvamine tõesti KMS §-s 32 sätestatut silmas pidades ning §-s 33 sätestatud meetodeid kasutades.

Sisustatud korteri lühiajaline väljaüürimine võib vastata majutusteenuse tingimustele (külaliskorter). Sel juhul oleks käive maksustatav 5% määras ja sisendkäibemaksu saab maha arvata täies ulatuses. Külaliskorteri kohta vt Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrust nr 128: Nõuded majutusettevõttele (RTL 2005, 106, 1635).

Vt siit kinnisvara käibemaksustamisega seotud küsimusi: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartfaq/category.php?categoryid=45