iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuküsimus: 902

Küsimus

Kui vormistan end Eestis FIEks ja hakkan Soomes teisele Eesti firmale teeenust osutuma, kus pean maksma maksud, kas Eestis või Soomes? Firma kellele hakkan teenust osutama, on Eesti ettevõte, kes juba pikemat aega osutab ehitusteenust Soomes ja nende sõnade kohaselt pole nemad kunagi Soomes makse maksnud, kuna on eesti firma ja maksavad makse Eestis. Kuid olen kuulnud erinevaid variante, et minul hiljem probleeme ei tekiks, kuidas pean tegutsema ja kuhu poole pöörduma? Kas pean end ka Soomes regitreerima ja seal makse maksma, või piisab kui maksan ainult siin? Kuidas pean sellisel juhul raamatupidamist tegema? Lähtudes eesti või soome seadustest?

Vastus - 03.02.2008

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Te võiksite oma küsimustega pöörduda Soome maksuameti poole või astuda näiteks Soome maksumaksjate liidu liikmeks. EML ei tegele Soome maksudega. Teie küsimustele vastamine eeldab põhjalikku infot sellest, mida te täpselt Soomes teete, sest maksustamine sõltub teenuse liigist, ulatusest, Soomes viibimise ajast, püsiva tegevuskoha olemasolust jne. Samuti on reeglid käibemaksu, tulumaksu ja sotsiaalmaksu osas vägagi erinevad, mis tähendab, et võib juhtuda nii, et käibemaksu tuleb maksta Soomes, tulumaksu aga Eestis.

Kui Eesti ettevõtja on Soomes on käibemaksukohustuslane, siis Eestis Soome käibeid ei deklareerita. Kui Eesti FIE maksab Soomes tulumaksu ja sotsiaalmaksu, siis tuleb Soome tulud deklareerida ka Eestis, sotsiaalmaksu saab kuluna maha arvata ja Soome tulumaksu saab Eesti tulumaksust maha arvata.