Aastaaruanne 2021 ja maksud 2022 koolituse salvestus loe lähemalt / osta koolitus

Maksuküsimus: 766

Küsimus

Eesti Vabariigi käibemaksukohuslane ostab kauba käibemaksuga ja müüb selle edasi Lätti. Kuidas toimub käibemaksu arvestus?

Vastus - 01.10.2007

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Kui kaup müüakse Lätti (ja ostja on oma riigis registreeritud käibemaksukohustuslane), siis on tõenäoliselt tegemist kauba ühendusesisese käibega, mis käibemaksuseaduse § 15 lg 3 p 2 kohaselt maksustatakse 0% määraga. Käibemaksuseaduse § 7 lg 1 p 1 kohaselt on kauba ühendusesisese käibega tegemist siis, kui toimub kauba võõrandamine teise liikmesriigi maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele koos kauba toimetamisega Eestist teise liikmesriiki. Ostja arvestab sel juhul käibemaksu pöördmaksustamise korras. Reaalset käibemaksu riigile tasumist ei toimu.